+380 (66) 282-43-31
+380 (67) 707-98-66
Plurima Lab Technologies

Принцип роботи екстракційних установок по Сокслету

Принцип роботи екстракційних установок по Сокслету

Необхідність визначення кількісного складу різних продуктів вимагає певного обладнання та дотримання технологій. Екстракція за Сокслету — одна з найбільш достовірних методик точного визначення жиру.

Щоб провести такий аналіз використовується спеціальна екстракційна установка, принцип роботи якої відносно нескладний. Якщо поговорити про це своїми словами, то цілком можна розібратися.

 

Екстракція за Сокслету

 

Процес вилучення жиру з молока за допомогою спеціального пристрою був описаний в одній з німецьких газет майже півтора століття тому. І незважаючи на багато відкриттів, дана методика, названа на честь її першовідкривача використовується й донині.

Екстрактор Сокслета — це спеціальна насадка, яка дозволяє отримати максимальну кількість жиру речовин в рідкому або твердому стані. Реакція відбувається при каталізації леткими розчинниками.

Сам по собі екстрактор — це широкий циліндр, який має два виходи: внизу і вгорі, всередині якого розташований сифон. Пристрій також оснащений водяним холодильником і круглодонной колбою.

Екстракційні установки мають досить широку сферу застосування. Вони використовуються в самих різних сферах:

  • наукової хімії і фармації;

  • медицині та лабораторіях;

  • косметології;

  • нафтохімії та металургії;

  • харчової промисловості;

  • тваринництві.

Сучасні промислові екстрактори роблять з міцних, хімічно інертних матеріалів: скла і неіржавіючої сталі.

 

Робота екстракційної установки

 

Перед початком роботи необхідно переконатися, що екстракційна установка зібрана правильно. В обов'язковому порядку проводиться перевірка на герметичність, а також цілісності трубок.

В якості каталізатора використовуються розчинники. Оптимальними варіантами є гексан і петролейний ефір, в той час як діетиловий ефір є підзвітним речовиною, і його використання пов'язане з рядом труднощів. Також часто використовуються різні спирти, гліцерин, а в певних випадках — вода. Для екстракції необхідні легкі летючі речовини, швидко піддаються кипіння. Це дозволяє значно прискорити процес, а значить — заощадити на енергоресурсах.

Продукт, який необхідно дослідити, перед аналізом ретельно подрібнюють. Потім відбувається зважування. Для цього використовують високоточні ваги з мінімальною ціною поділки. Якщо належить аналіз вологих речовин, що виробляється їх сушіння до показників, прописаних у Гості.

Екстрактор Сокслета встановлюється на скляну колбу, а зверху розміщується холодильник. Вниз наливається розчинник, а сам апарат відправляють невеликий паперовий патрон з досліджуваним підготовленим і виваженим зразком. Під дією температури патрон наповниться розчинником, який почне по трубці стікати назад в колбу. Під нагріванням ефір випарується, а жир залишиться на стінках нижнього судини. Цикл завершиться тоді, коли весь жир зі зразка не переміститься в плоскодонну колбу. Знаючи вагу досліджуваного зразка і кількість жиру, розрахувати відсотковий склад зможе навіть учень 7-8 класу.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner